GTA 5 Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler !

0
571
views

GTA 5 Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler !

Oyunda 3 karakteri de yönete bilmekteyiz peki bu karakterler kim ?

GTA 5 HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN BİLGİLER !

1717Micheal, Trevor ve Franklin

Oyun Los Santos Şehrinde geçiyor bu şehri göz ardı edemeyeceksiniz çünkü Gta San Andreas, Gta IV ve Red Dead Redemption Bu üç oyunun toplamından çok daha büyük bir alan sizleri bekliyor. Bu durumda sizi uçsuz bucaksız bir alan bekliyor. Los Angeles’ten ilham alınarak oluşturulmuş bir şehir Los Santos. Oyundaki Göçmenler arasındaki mücadele, Diğerlerine kapalı Çeteler, Çok ama çok zengin insanlar, Çok fakir insanlar, İflasın eşiğinde bir hükümet gibi bir çok etken Los Santos’ta sizi bekliyor. Şehir sizi içine soktuktan sonra bu anlattıklarımı iyice anlamış yaşamış görmüş olacaksınız. Oyundaki gerçekçi yaşam standarlarında belli mekanlar bulacaksınız sahil, şarak ülkesi, geniş vahşi ormanlar, deniz bölgeleri salton, askeri üsler, şehir merkezi vb yerlerde eğlene bilir geze bilir siniz.

Peki oyunda gezerken hangi araçlar bizimle olacak?

Bu zamana kadar bütün GTA Oyunlarında bulunan araçlardan çok daha fazla aracı GTA V’de görebileceksiniz. Bunlar arasında Bmx, dağ bisikletleri, dağ motorsikletleri, Çeşit çeşit spor aracı binek araç taxi, Kamyonlar , İş Makineleri, Uçaklar , Jet’ler, Atv’ler, ve Jet Ski’ler bulacaksınız.

Oyundaki araçlar GTA IV’teki kadar şekilsiz olmayacaklar. Araçlara gerçekçi fizikler yapılmış. Sürüş hissi fps modunda daha bi gerçekçi oluyor. Bir çok yan görev ve yan aktivite bulunduran GTA V’içerisinde Paraşütle atlama, Dart Oynama, Of road Yapma , Yoga yapma, Striptiz Clup, Spor Yapma, Taksici Olma, Aile ile zaman geçirme, Arkadaşlar ile zaman geçirme, Sinemaya gitme ve Uçak sürme eğitimi alma gibi aktiviteler yapa bilirsiniz.

Her karakterin kendine özel özellikleri bulunmakta.

Trevor : Rage modu  kullanarak canı çok az gidiyor ve yere düştüğünüzde canınız gitmiyor.

Franklin :Araç sürüşü konusunda karakterler arasında en iyisi diye bilirim onunda özel özelliği araç sürerken zamanı yavaşlata bilme.

Micheal : Düşmanlarını daha hızlı vurabiliyor Max Payne deki Bullet Time Tarzında.

3 Karakterin birlikte girdiği görevlerde ise istediğiniz karakteri seçebiliyorsunuz.

Özelleştirme özelliği ile karakterlerinizin saç, sakal, kıyafet, ayakkabı ve vicutuna dövme yaptırabiliyor, Televizyon izleye biliyor, Her karakterin kendi özel arkadaşları bulunmakta örneğin Franklin karakterinin Lamar adında bir arkadaşı var.

Oyunda bazı tanıdık yüzler görebilirsiniz.

Ekonomi : Los Santos’ta ev, garaj, araç ve iş yeri almanız mümkün paranız ile borsayı alt üst edebiliyorsunuz. Oyunda bazı yerlerde dinamik görevler ile karşılaşacaksınız örnek vermek gerekirse ağaca bağlı bir adam, otostop çeken bir genç, parası çalınmış bir yaşlı ve polisten kaçan elemanları yakalayacaksınız.

Multiplayer : GTA V’te sizi bir çok multiplayer aktivitesi bekliyor arkadaşlarınızla dükkanları soya bilir görev yapabilir araba çalabilirsiniz.