CS:GO 4:3 Ekran Genişletme

0
823
views

CSGO 43 Ekran Genişletme

CS:GO 4:3 Ekran Genişletme

Bir çok CS:GO oyuncusu biliyoruz ki düşmanı daha rahat göre bilmesi için 4:3 çözünürlük 1024 x 768 ayarlarında oyunlarını oynuyor. Bu ekran ayarı ekranın sağ ve sol kenarlarında siyah bar oluşturuyor bu da tam ekran oyun keyfini biraz baltalamış oluyor.  Bu neden ile hem 4:3 hemde tam ekran oynaya bilmeniz için bir uygulama önereceğim sizlere uygulamayı buradan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Uygulamamızı .rar dosyasından masa üstüne çıkarıyoruz ben masa üstün de tutuyorum bu uygulamayı daha kolay ulaşa bilmek için.

Şimdi uygulamamız açtığımızda bir uyarı gelecektir “OK” tuşuna bastığınızda uygulama alt kısımda çalışmaya başlar.

Ekranın sağ alt kısmında bulunan yukarı ok işaretinden uygulamayı açıyoruz.

Hangi tuş ile ekran geçişi yapmak istediğinizi, ardından 2. bölüme hangi 1024 x 768 seçiyoruz.

Ayarlarınızı bu şekilde yapmanızı öneririm üst kızımda 1366 x 768 yazmakta o alan sizin ekranınızın boyutudur onu en son kaç yazıyorsa onu seçmeniz gerekiyor.

Şunu söylemeliyim ki ben AMD Grafik kartı ve ekran kartı kullanan kullanıcılar için bu rehberi yapa bilirim diğer ekran kartları da buna benzer şekilde ayarlar mevcuttur, “AMD Catalys Contol  Center” uygulamasına giriyoruz ve “Dahili Ekranlarım” seçeneğinden “Özellikler (Dahili Ekran)” bölümünü açıyoruz bu bölümde “Görüntüyü tam panel boyutunda ölçekle” seçeneğini seçiyoruz ve “Uygula” diyoruz.

Eğer zaten bu seçenek seçili ise “En boy oranını sabitle” seçeneğini seçip uygula demeniz gerekiyor hemen ardından tekrar “Görüntüyü tam panel boyutunda ölçekle” seçeneğini seçiyoruz ve “Uygula” diyoruz işlem tamam.

Önemli bilgi Bunu yapmamızın nedeni uygulamada oluşan bir hata nedeni ile gerçekleşe bilecek hataları düzeltmek.

Bu ayarları tamamladıktan sonra oyunumuza geçiyoruz HRC uygulaması alt kısımda açık durumda olmalıdır.

Oyun ekranı geldiğinde ayarlamış olduğunuz tuşa basın ekran genişleyecektir.

Ekranınızı genişlettiğiniz için belirli bir FPS Artışı olacaktır, ve oynanış tarzınız da öyle örneğin de_dust 2 haritasında Awp silahı ile mide baktığınızda daha geniş bir açıya sahip olmuş olacaksınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here